Zakup specjalistycznego wyposażenia do prowadzenia działalności edukacyjnej

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Program: Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego
  • Numer umowy: 10072/24/FPK/DSA
  • Tytuł projektu w języku polskim: Zakup specjalistycznego wyposażenia do prowadzenia działalności edukacyjnej
  • Daty: 01.07.2024 r. do dnia 31.12.2024 r.
  • Wysokość środków finansowych przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury: 320 000 zł
  • Wartość projektu ogółem: 400 000 zł

Projekt ma na celu poszerzenie i podniesienie poziomu kształcenia, a także rozbudowanie oferty edukacyjnej oraz działalności kulturotwórczej, a także prospołecznej ASP w Krakowie. Zadanie będzie polegało na zakupie specjalistycznego wyposażenia zarówno do gmachu głównego ASP, jak i do jej domu plenerowego na Harendzie w Zakopanem. Jest to odpowiedź na potrzebę wdrażania nowoczesnych technologii w zakresie edukacji artystycznej oraz realizacji współczesnych wyzwań w obszarze szkolnictwa artystycznego. W ramach projektu planowany jest zakup specjalistycznego sprzętu do auli, sal edukacyjnych oraz wyposażenia do pracowni intermedialnej potrzebnej podczas plenerów i realizacji zajęć na Harendzie.
Dla skutecznej realizacji programu kształcenia, inicjującego nowe postawy twórcze wśród studentów i społeczności akademickiej, potrzebne jest rozbudowanie posiadanej infrastruktury i jej unowocześnienie.