Za nami uroczyste rozdanie Nagród Santander dla studentów i doktorantów ASP w Krakowie 2024, które odbyło się w czwartek, 13 czerwca br. Ten program miał na celu wsparcie finansowe środowiska akademickiego w realizacji projektów artystycznych.

Co zyskali studenci i doktoranci ASP w Krakowie

W ramach tej inicjatywy promujemy i wspieramy rozwój, a także doceniamy artystyczne zaangażowanie i aktywność studentów oraz doktorantów ASP w Krakowie. Podczas uroczystości wręczyliśmy aż 18 nagród, każda o wartości 4 000 zł. Beneficjenci mogą przeznaczyć otrzymaną nagrodę na realizację autorskich programów artystycznych lub artystyczno-projektowych w zakresie sztuk pięknych, sztuk projektowych oraz konserwacji i restauracji dzieł sztuki.  W procesie selekcji kandydatów brane były pod uwagę następujące kwestie: jakość artystyczna lub artystyczno-projektowa przedłożonego projektu artystycznego, jej walory oryginalności lub nowatorstwa oraz oddziaływanie na środowisko studenckie i społeczne.

Rozwój i przyszłość

Współpraca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z Santander Bank Polska jest częścią szerszej inicjatywy mającej na celu wspieranie edukacji i rozwoju społeczeństwa. Realizacja programu Nagroda Santander dla studentów i doktorantów ASP w Krakowie to krok w kierunku budowania lepszej przyszłości, gdzie wiedza, zaangażowanie i współpraca odgrywają kluczową rolę. Zachęcamy do śledzenia kolejnych inicjatyw na platformie Santander Open Academy oraz korzystania z dostępnych tam programów.

Santander wspiera w rozwoju

Od 27 lat Santander wspiera społeczeństwo w budowaniu lepszej przyszłości. W 1996 roku Grupa Santander uruchomiła pionierską inicjatywę wspierającą edukację, wejście na rynek pracy i przedsiębiorczość. Dzięki temu wsparcie uzyskało już ponad 1 500 000 osób i firm. Firma zainwestowała w ten cel ponad 2,3 mld euro. Grupa współpracuje z ponad 1200 uczelniami w 26 krajach.