Twoja SZTUKA zasługuje, by być widziana! Tworzysz, eksperymentujesz, poszukujesz? Weź udział w konkursie CX ART i zdobądź nagrodę 5000 PLN. Niech Twoje dzieło dołączy do kolekcji Młodej Sztuki CX.  

O konkursie 

Konkurs CX ART – Tworzymy Galerię Młodej Sztuki powstał w 2021 roku z inicjatywy prof. Marcina Kowalika oraz podkrakowskiej firmy Consultronix. Od tego czasu do kolekcji Młodej Sztuki CX dołączyły dzieła 11 laureatów CX ART. Ideą konkursu jest wsparcie Artystów na starcie ich kariery. Ma on łączyć ze sobą dwa środowiska: pierwsze – skupione wokół Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i drugie – biznesowe, reprezentowane przez Consultronix. Naszą wspólną ambicją jest nie tylko wyłuskanie tych najzdolniejszych studentów, lecz także ich szeroka promocja.

Daj sobie szansę – aplikuj! Sprawdź kilka ważnych informacji 

Dla kogo? 

Czekamy na obecnych studentów i studentki wszystkich wydziałów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kiedy? 

Już! Nabór trwa do 18.05.2025 r. 

Zgłoszenia? 

Wypełnij formularz i dołącz pracę konkursową w wersji elektronicznej

Jeśli przejdziesz do II etapu, konieczne będzie dostarczenie dzieła w formie fizycznej. Informację dostaniesz mailem. 

Technika? 

Wymogi techniczne znajdziesz w Regulaminie

Temat? 

Dowolny (nie chcemy Cię ograniczać) 

Wyniki? 

Laureatów i laureatki konkursu wyłonimy na początku czerwca 2025 roku. 

Nagroda? 

Laureat/-ka: 5000 PLN + wsparcie promocyjne 

Finaliści/-stki: wszystkie prace, które przejdą do II etapu konkursu, wezmą udział w wystawie pokonkursowej odbywającej się w dwóch lokalizacjach.

Zanim się zgłosisz, zapoznaj się z Regulaminem konkursu. 

JURY 

prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk – Rektor ASP, malarz, grafik, poeta i eseista. Studiował na ASP w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w 1986 r. Od początku kariery związany z macierzystą uczelnią. Współzałożyciel Platformy Badań Artystycznych, kurator Międzynarodowego Triennale Grafiki. Stypendysta Ministra Kultury i Pollock-Krasner Foundation. Autor ponad 50 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 200 wystaw w 29 krajach. Jego prace znajdują się w prestiżowych kolekcjach na świecie. Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody Ministra Kultury, Gloria Artis i Ars Quaerendi.

dr hab. Marcin Kowalik prof. ASP – artysta malarz, profesor ASP w Krakowie, kierownik Pracowni Muralu. Absolwent ASP, studiował u prof. Adama Wsiołkowskiego. Uczestnik ponad 50 wystaw w Polsce i za granicą, m.in. w Berlinie, Dublinie, Hamburgu i Knoxville. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Gdańsku i Clifford Chance Collection. Stypendysta Ministra Kultury i Prezydenta Krakowa, laureat nagrody „ARS Quaerendi”. Prezes Fundacji Obraz w Pigułce, tworzącej obrazy dla szpitali dziecięcych, która to została uhonorowana nagrodą „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji pozarządowych.

dr hab. Dariusz Vasina prof. ASP – studia na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Dyplom w 1990 r. w Pracowni Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana, aneks z Rysunku w pracowni prof. Jacka Gaja. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, ilustracją. Od 2007 roku dr hab. Prowadzi Pracownie Malarstwa na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP oraz Rysunek Ilustracyjny w School of Form w Warszawie. Jest współpomysłodawcą i współzałożycielem Pracowni Rysunku Narracyjnego na Wydziale Grafiki ASP. Członek „Nieistniejącej grupy Trzy Oczy”, kolektywu artystycznego „Gili-Gili”, oraz duetu projektowo-artystycznego „Studio 2“. Wziął udział w ponad stu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wielbiciel ilustracji i komiksu artystycznego.

Estera Gałuszka – artystka wizualna poruszająca się w obszarach ekonomii społecznej, równouprawnienia, meandrująca wśród ogólnie przyjętych zasad oraz stereotypów w celach przywrócenia jednostce jej indywidualnego znaczenia. Wykorzystuje różne media, w szczególności intermedialne środki wyrazu. Ukończyła Malarstwo na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (dyplom licencjacki pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Wielek-Mandreli, prof. UP), a następnie Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowała pod kierunkiem dr Mariusza Sołtysika w Pracownii Transmediów, gdzie obecnie pracuje jako asystentka. Od 5 lat współtworzy artist-run space i galerię KMWTW w Krakowie.

Magdalena Tryba – aktualnie realizuje dyplom magisterski na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; równolegle studiuje na Laboratoriach Kultury Współczesnej — studiach drugiego stopnia na Wydziale Zarządzana i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W swojej praktyce artystycznej skupia się na pracy z materiałami i obiektami znalezionymi pochodzenia naturalnego, jak i sztucznego. Interesuje ją fenomen zbieractwa jako szczególny rodzaj performance’u, jak i dalsza praca z materiałami zgromadzonymi w trakcie tej praktyki. Od roku 2022 pracuje w Galerii ASP w Krakowie jako asystentka, a od 2023 jako kuratorka Galerii studenckiej ASAP. Współtwórczyni niezależnej Galerii SN2022A w Krakowie, a także Kolektywu Brut.

Danuta Ney-Smolarska – artystka-plastyk.