Akademia Sztuk Pięknych ponownie otwiera swoje drzwi dla młodzieży, zapraszając na wyjątkowe warsztaty artystyczne podczas ferii zimowych! Oferta skierowana jest do osób w wieku 11–16 lat. Każdy dzień warsztatów to podróż w inną dziedzinę sztuki, prowadzona przez doświadczonych artystów i wykładowców ASP.
Koszt udziału w jednym warsztacie: 150 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do zapisów już teraz!
Zapisy przez formularz: https://forms.gle/dL3WvK9Tvag4eNhY7
EDIT: Zostało nam tylko kilka miejsc na warsztaty we wtorek 28. stycznia z GRAFIKI.
HARMONOGRAM WARSZTATÓW
24 stycznia (piątek), godz. 11:00-15:00 – MALARSTWO (uliczne) – prowadzący: dr hab. Kamil Kuzko
Czym jest graffiti? W jakich formach realizuje się street art? Czy tag można nazwać monogramem? Uczestnicy podczas warsztatów poszukają odpowiedzi na te pytania. Celem zajęć będzie realizacja własnej pracy przy użyciu narzędzi i technik charakterystycznych dla twórczości ulicy, tj. sprayów, markerów, wałków, taśm czy szablonów.
Limit osób: 15 (brak miejsc)
27 stycznia (poniedziałek), godz. 11:00-15:00 – CERAMIKA – prowadząca: dr Magdalena Cisło
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych technik lepienia oraz projektowania ceramiki. W efekcie będą mieli okazję wykonać unikalny przybornik na biurko z gliny ceramicznej, który po zajęciach zostanie wypalony na biskwit i stanie się ich autorską sztuką użytkową.
Limit osób: 10 (brak miejsc)
28 stycznia (wtorek), godz. 11:00-15:00 – GRAFIKA – prowadzący: dr Tomasz Winiarski oraz prof. Henryk Ożóg
Na czym polega wklęsłodruk? Czym jest tajemniczo brzmiąca akwaforta? A jak powstaje akwatinta? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie podczas warsztatów grafiki artystycznej. Uczestnicy będą rysować na specjalnych blaszanych matrycach, a następnie je trawić. A to wszystko w nowej Pracowni Grafiki ASP!
Limit osób: 20
29 stycznia (środa), godz. 11:00-15:00 – RZEŹBA – prowadzący: dr Jacek Dudek
Podczas zajęć uczestnicy wykonają płaskorzeźbę z gliny inspirowaną portretem oraz martwą naturą. Zajęcia zaczniemy od płaskiego rysunku, który posłuży do realizacji trójwymiarowej kompozycji. Uczestnicy dowiedzą się czym jest relief, światłocień, tekstura, perspektywa, gest i ekspresja. Poznają też podstawowe narzędzia rzeźbiarza, które pozwalają na precyzyjne modelowanie gliny.
Limit osób: 15 (brak miejsc)
30 stycznia (czwartek), godz. 11:00-15:00 – ANIMACJA / STORYBOARD – prowadząca: Klaudia Ptasińska-Wajda
Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, jak poprzez rysunek i plany filmowe w prosty sposób opowiedzieć wybraną przez siebie historię. Nauczą się trudnej sztuki syntezy w przekazie informacji. Poznają słownik języka filmowego. Odkryją, jak powstają filmy oraz jakie osoby zajmują się tworzeniem animacji.
Limit osób: 15 (brak miejsc)
31 stycznia (piątek), godz. 11:00-15:00 – Technologie MALARSTWA – prowadzący: dr Michał Kastory
Jak przygotować podobrazie malarskie na płótnie, a jak na desce? Co z czym zmieszać, aby powstała farba olejna? Jak uzyskać jej określony kolor czy nasycenie? Podczas warsztatów uczestnicy poznają wybrane tajniki technologii malarstwa. Podążą śladami dawnych mistrzów i samodzielnie wykonają farby olejne według przepisów stosowanych od setek lat. A to wszystko w pracowni Technologii Malarstwa.
Limit osób: 15 (brak miejsc)