Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu wykładów popularno-naukowych dedykowanym wszystkim tym, którzy pragną być świadomymi odbiorcami kultury. “Popołudnie u Matejki” jest cyklem spotkań sześciu skupionych wokół obszaru sztuk pięknych i projektowych – zagadnieniach, które poruszą dla Was dydaktycy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

“Ekonomia, ekologia czy estetyka? Czym będziemy przemieszczać się w przyszłości?” to pierwszy temat naszego cyklu. Naszym gościem będzie niesamowity Fryderyk Zyska z Wydziału Form Przemysłowych, projektant, wykładowca, fascynat motoryzacji.

Rozmowę o projektowaniu motoryzacji przeprowadzi charyzmatyczny Łukasz Wojtusik!

Otwarta formuła spotkania pozwala każdemu zadać pytanie naszym gościom.

Kiedy? Wtorek 22.10.2024 – godz. 17:00 – 18:30
Gdzie? ASP pl. Matejki 13 Sala 016 sala im. prof. Karola Frycza

Wydarzenie tłumaczone będzie na Polski Język Migowy.

Partnerami projektu są: Polski Związek Głuchych Oddział Małopolski, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Krakowie oraz Fundacja Kultury Bez Barier.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Budowanie g/Głuchej świadomości kulturowej wokół Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura Dostępna 2024.