Już w najbliższy poniedziałek Katedra Scenografii Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie zaprasza na specjalny pokaz filmu “W nich cała nadzieja”, w Auli uczelni. Spotkanie poprowadzi prof. Małgorzata Komorowska, a przed projekcją twórcy filmu opowiedzą o kulisach jego powstawania. Po filmie zaś przewidziana jest rozmowa z publicznością. Początek o 17.30

fot. Galapagos Films

Nagrodzony na festiwalach filmowych w Gdyni i Trieście film science-fiction, który wizjonersko kreśli przyszłość świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się sztucznej inteligencji.
“W nich cała nadzieja” opowiada historię Ewy, która w postapokaliptycznej rzeczywistości walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.
“W nich cała nadzieja” ma już na swoim koncie nagrodę Méliès d’argent dla najlepszego filmu fabularnego na Trieste Science+Fiction Festival we Włoszech, wyróżnienie w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych oraz nagrodę dla Klimatycznego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Opis dystrybutora

“W nich ostatnia nadzieja”
Reżyseria: Piotr Biedroń,
Scenografia: Marek Zawierucha (Katedra Scenografii ASP)