Jeszcze do 10 marca trwać będzie wystawa zorganizowana w ramach VII Zimowego Salonu Młodych z Akademii. To kolejny przegląd twórczości studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W tym roku 60 młodych artystów przedstawia ponad 170 prac. Organizatorami są jak zawsze Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa i Zofia Weiss Gallery. Zapraszamy na ulicę Podwale 6.

Salon jest przeglądem sztuki najbardziej aktualnej i obejmuje twórczość artystyczną z różnych wydziałów Akademii, powstałą w 2023 roku. Nadaje mu to dużą atrakcyjność, gdyż skupia dzieła artystów młodego pokolenia, charakteryzujące się szczególną wrażliwością wobec otaczającej rzeczywistości oraz bogactwem formalnym.

Doroczne Salony są również wystawami niezwykle lubianymi przez publiczność, dającymi bezprecedensową możliwość do odkrywania i śledzenia młodych talentów, do zadawania pytań o to, kto z wystawiających pozostanie artystą i jaki będzie walor jego sztuki.Celem i ideą przyświecającą przeglądom młodej twórczości organizowanych przez Fundację Muzeum Wojciecha Weissa i Galerię Zofii Weiss jest przybliżenie sztuki najmłodszych pokoleń artystów. To wystawa promująca, ale też dająca ogląd na młodą polską twórczość, która, wciąż rozwijająca się, na polskim rynku artystycznym ma obecnie pozycję tak silną, jak nigdy dotąd.

Nagrody i wyróżnienia przyznane przez Fundację Muzeum Wojciecha Weissa na VII Zimowym Salonie Młodych z Akademii w Zofia Weiss Gallery.

I nagroda Aleksandra Drab
udział w XXI Warszawskich Targach Sztuki 2024 i wystawa indywidualna w Zofia Weiss Gallery
II nagroda Mateusz Deryniowski
wystawa indywidualna w Zofia Weiss Gallery w 2024
III nagroda Michał Butryn
wywiad i publikacja na stronie www galerii oraz w mediach społecznościowych w 2024

Wyróżnienia:
Agnieszka Staak-Janczarska – za dotychczasowy całokształt pracy twórczej
wywiad sponsorowany w branżowym wydawnictwie o sztuce
Anna Błądek
wystawa indywidualna w Zofia Weiss Gallery w 2024 lub 2025 r.
Agnieszka Sowińska
rozmowa z art advisorem oraz wywiad opublikowany w Internecie
Oliwia Strzopa
prezentacja nowych prac w Zofia Weiss Gallery i warsztaty pastelu
Danuta Turkiewicz
snapshot show i rozmowa z publicznością
Marta Hirschfeld – Wyróżnienie w kategorii „Konserwator dzieł sztuki”
wywiad z art advisorem i publikacja w Internecie
Wyróżnienia w kategorii „Debiuty”
Julia Celer
indywidualny pokaz prac w Zofia Weiss Gallery na zakończenie II roku studiów
Jakub Kuźma
indywidualny pokaz prac w Zofia Weiss Gallery na zakończenie II roku studiów

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii fotografii z wernisażu wydarzenia oraz zapoznania się z nagrodzonymi pracami (link do wydarzenia)

Zachęcamy także do wysłuchania rozmowy, którą na antenie Radia Kraków przeprowadziła Jolanta Drużyńska. Gościniami były Zofia Weiss oraz Aleksandra Drab (link do audycji)

W imieniu organizatorów Salonu zapraszamy do głosowania na swoje ulubione dzieło z VII Zimowego Salonu Młodych z Akademii, poprzez karty do głosowania, dostępne w galerii. Wyniki zostaną ogłoszone na finisażu wystawy.

/info: Zofia Weiss Gallery/

Plakat VII Zimowego Salonu Młodych z Akademii